اخبار 30 خرداد 1403 - 1 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد

رونمایی از سند ملی مشاوره خانواده/ اجرای طرح پیشگیری از خودکشی در ۴ استان

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از رونمایی سند ملی مشاوره خانواده خبر داد و گفت: این سند طی ارزیابی و بررسی پیش‌نویس سند ملی مشاوره خانواده جلسات متعدد با متخصصین حوزه مشاوره و روان‌شناسی خانواده شکل گرفته است.

به گزارش بهروان نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، انسیه خزعلی در نشست طرح تبیین و تقویت گفتمان تحکیم خانواده که با رویکرد آسیب‌شناسانه در جهاد دانشگاهی واحد الزهرا(س) برگزار شد، اظهار داشت: سند ملی مشاوره خانواده تبیین و به زودی رونمایی می‌شود. این سند در عمل به بند ۱۱ اقدام ملی ذیل راهبرد کلان نقشه مهندسی فرهنگ کشور تحت تبیین، تشکیل، تحکیم، تعالی و ایمن‌سازی خانواده اجرا شده است. این سند با همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با هدف تهیه چشم‌انداز مشاوره خانواده و نگاشت نهادی مسئولیت‌های دستگاهی تدوین شده است. این سند طی ارزیابی و بررسی پیش‌نویس سند ملی مشاوره خانواده جلسات متعدد با متخصصین حوزه مشاوره و روان‌شناسی خانواده شکل گرفته است.

او به طراحی سامانه همساز جهت ارائه مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری اشاره کرد و گفت: این طرح برای آموزش به زوجین است که پنج سال اول زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند. اجرای آموزشی این طرح در دو استان قم و سمنان با اعتبارات سازمان امور اجتماعی و در کلانشهر تهران با اعتبارات شهرداری تهران انجام می‌شود.

خزعلی با بیان اینکه طرح آوای زندگی با هدف پیشگیری از خودکشی اجرا می‌شود، تصریح کرد: این طرح در استان ایلام، لرستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد اجرا می‌شود که مخاطبان آن دختران ۱۲ تا ۱۸ ساله و والدین آنها و مددکاران و مشاوران هستند. تاکنون تعداد ۴۱۳۶ نفر و ۱۲۶ ساعت مشاوره به موارد در معرض خطر ارائه شده است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به توانمندسازی، اشتغال‌افزایی و کارآفرینی زنان با اولویت زنان سرپرست خانوار نیز اشاره کرد و گفت: لایحه جامع توانمندی زنان سرپرست خانواده تدوین شده است و در ادامه آموزش و توانمندسازی آنها با حمایت از زنان پیشران کارآفرین داده شده است. همچنین صندوق ضمانت برای زنان سرپرست خانوار فاقد پوشش حمایتی در دهک یک تا پنج درآمدی ایجاد شده است.

بر این اساس گروه خانواده پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بهره‌گیری از دانش متخصصین روان‌شناسی و مشاوره و همچنین برخورداری از تجربیات بالینی مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره خانواده مجری تدوین سند ملی مشاوره خانواده بوده است.

منبع: ایسنا

نویسنده
فاطمه فلاح
مطالب مرتبط
  • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *