اخبار 01 دی 1402 - 6 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
مکری در دهمین نشست کنگره عنوان کرد:

اساس اتصال در روان درمانی چیست؟

در دهمین نشست کنگره آذرخش مکری درباره «اتصال در روان درمانی» سخنرانی کرد.

اساس اتصال در روان درمانی

به گزارش بهروان نیوز، دکتر مکری در ابتدای سخنرانی خود به ویژگی ذاتی افراد در تمایل به کمک به هم ‌نوعانشان اشاره کرد. او با نمایش ویدئوهایی از کودکان و شامپانزه‌ها به فراگیر بودن این رفتار در انسان و حیوان پرداخت.

به عقیده مکری کمک کردن در سخت‌افزار ذهن انسان‌ها نهادینه شده و آن‌ها احساس خوبی از کمک دادن و گرفتن از دیگران دریافت می‌کنند. این احساس خوب از کمک گرفتن از دیگران، همان عاملی است که روان‌درمانی را برای افراد موثر و مفید می‌کند.

او در ادامه عنوان کرد که «چقدر دیگران به شما اتصال دارند؟» از نظر مکری این نکته آن‌قدر مهم است که یکی از قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های اختلال یا سلامت روانی است. به گفته دیگر، شبکه اتصال انسان‌ها به محیط‌شان، وضعیت روانی‌شان را رقم می‌زند.

این روانپزشک پیشنهاد کرد که توجه به وضعیت اجتماعی افراد اساس هر رویکردی در روان‌درمانی است. به گفته او نمی‌شود فردی را که برای درمان به روان‌شناس مراجع می‌کند، خارج از چارچوب اجتماعی‌اش بررسی کرد. تعلق داشتن یا نداشتن افراد به گروه‌های اجتماعی، چراغ راه جلسات روان‌درمانی است و توجه به این مهم، نقشی تعیین‌کننده در ایجاد اتصال بین درمانگر و درمانجو خواهد داشت.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
نویسنده
فاطمه فلاح
مطالب مرتبط
  • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *