اخبار 16 اردیبهشت 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

پیرهادی: باید در جهت رفع مشکل افراد طیف اوتیسم اقدام کرد

پیرهادی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نهادهایی مانند وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی، وزارت کشور و… می‌توانند در جهت رفع مشکل افراد طیف اوتیسم اقدام کنند.

به گزارش بهروان‌نیوز به نقل از ایسنا، محسن پیرهادی در همایش ۳+۲۰ انجمن اوتیسم ایران که در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد، گفت: با تشخیص زود هنگام اختلال طیف اوتیسم که یکی از مشکلات اساسی آن در برقراری ارتباط و تعاملات اجتماعی و ارتباطات کلامی و غیر کلامی است، می‌توان تا حد زیادی مشکلات را کاهش داد و قطعا این فرزندان رشد بهتری خواهند داشت.

وی افزود: قطعا نهادهایی مانند وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی، وزارت کشور و… می‌توانند در جهت رفع مشکل افراد طیف اوتیسم اقدام کنند که اختلال زندگی یک درصد جمعیت جهان برطرف شود.

وی تاکید کرد: افزایش عزت نفس و کاهش اضطراب و جلوگیری از افسردگی این عزیزان یکی از اقدامات بسیار مهمی است که باید صورت گیرد. کارهایی از جنس آموزش و امیدبخشی بسیار ضروری است تا هم این عزیزان و هم خانواده آنان توانمند شوند.

پیرهادی ادامه داد: در راستای توسعه کمی و کیفی مراکز توانمندسازی امروز شاهد کلنگ‌زنی اولین مرکز توانبخشی طیف اوتیسم بودیم تا کمک شایانی به خیلی از خانواده‌ها کند. باید در هر پهنه شهر تهران یک مجموعه این چنینی برای کمک به خانواده‌ها وجود داشته باشد چراکه خانواده‌های این عزیزان سختی‌های زیادی متحمل می‌شوند و موظف هستیم هر کمکی می‌توانیم انجام دهیم.

همزمان با برگزاری این همایش، مراسم کلنگ زنی آغاز به کار ساخت مرکز جامع اوتیسم در منطقه ۲۲ تهران صورت گرفت.

نویسنده
ادمین
مطالب مرتبط
  • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *