اخبار 08 آبان 1402 - 8 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره:

دنبال آن هستیم تا تمام گرایشات روانشناسی و مشاوره مشمول «بیمه» شوند

طبق اعلام رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره صرفا برای مراجعه کنندگان به روانشناسانی که مدرک روانشناسی بالینی یا سلامت دارند وضع شده است و سایر خدمات روانشناسی هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته‌اند.

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره

به گزارش بهروان نیوز به نقل از ایسنا، علی فتحی آشتیانی در نشست خبری درباره تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره اظهار کرد: وزیر بهداشت اخیرا اعلام کردند «بیمه» خدمات سلامت روان مصوب شده است، اما ضمن تشکر از دکتر عین اللهی که در این موضوع همراهی کردند باید گفت که این بیمه در حال حاضر صرفا شامل روانشناسان با مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری روانشناسی بالینی یا سلامت می‌شود و سایر گرایشات روانشناسی در بیمه نیامده است.

او در عین حال تاکید کرد: به طور جدی دنبال این هستیم که در این حوزه با انجام مذاکرات، تمام گرایشات روانشناسی و مشاوره مشمول بیمه شوند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور همچنین با اشاره به موضوع سلامت روان در برنامه هفتم توسعه، افزود: بیمه سلامت روان در پیش نویس اول برنامه هفتم درج شده بود اما ظاهرا در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی حذف شده است. دنبال این هستیم که مجددا در برنامه هفتم بیاید.

ادامه دارد

نویسنده
فاطمه فلاح
مطالب مرتبط
  • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *