اخبار 12 تیر 1402 - 12 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

بیانیه شورای مرکزی سازمان نظام روان‌شناسی و‌ مشاوره درباره اقدامات خلاف قانون و دولتی نمودن انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان

بیانیه شورای مرکزی

به گزارش بهروان‌نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، شورای مرکزی سازمان نظام روان‌شناسی و‌ مشاوره درباره اقدامات خلاف قانون و دولتی نمودن انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

«اعضای محترم سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور به آگاهی می‌رساند؛ درچند سال اخیر شورای مرکزی با تصویب آیین‌نامه برگزاری انتخابات شورای مرکزی و هیأت بازرسان به دفعات مکرر درصدد برگزاری انتخابات شورای مرکزی و هیأت بازرسان بوده است؛ اما متاسفانه نمایندگان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که اعضای شورای مرکزی بوده از مدت‌ها پیش سودای تسلط بر سازمان را داشته‌اند، با مخالفت به آیین‌نامه تصویبی شورای مرکزی با کارشکنی و عدم همکاری و شکایت به دادستانی، مجلس شورای اسلامی، دفتر ریاست محترم جمهوری، عدم شرکت در جلسات شورای مرکزی و جلسات هیأت نظارت مرکزی و اجرایی موجب توقف انتخابات شده‌اند. اکنون به جای عذرخواهی از جفایی که به ناحق که به روان‌شناسان و مشاوران کشور نموده‌اند، به منظور تصاحب سازمان و عملی کردن نیات خود آیین‌نامه‌ای سراپا اشکال که حاکمیت اعضاء و‌ مفاد قانون سازمان را نقض می‌کند از طریق هیأت دولت تصویب نموده‌اند که خوشبختانه هیأت تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی آن را خلاف قانون سازمان و غیرقانونی اعلام کرده است. اکنون آقایان بدون اینکه هیأت اجرایی مرکزی یا هیأت اجرایی استانی تشکیل شود، به طور غیرقانونی اعلام ثبت نام و برگزاری انتخابات نموده‌اند و با مصاحبه‌های هیجانی اقدام به تخریب دستاوردهای سازمان و شورای مرکزی می‌نمایند. پر و واضح است آقایان در صدد مهندسی انتخابات با هر تعداد شرکت کننده و حاکم کردن جریان خاصی در سازمان می‌باشند که بزرگترین اجحاف به حقوق اعضای سازمان، توهین به آنان و خسارت جبران ناپذیری در پی دارد؛ که باید اعضا، صنوف و انجمن‌ها در برابر این تمامیت خواهی ،گزافه‌گویی‌ها مقاومت و در صورت لزوم از مسئولان مطالبه حقوق خود نمایند. شورای مرکزی بر خود فرض می‌داند، به اطلاع آحاد جامعه روان‌شناسی و‌ مشاوره برساند. اعلام عمومی و‌ ثبت نام آقایان در مکانی نامعلوم وبه شکل غیرقانونی اقدام خلاف مقررات جاری کشور است، جناب دکتر رئیسی پیش‌تر اعلام نمودند که دولت نباید در انتخابات نهادهای مردمی غیردولتی دخالت نماید سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره سازمانی غیردولتی و مستقل است. قدر مسلم روان‌شناسان و مشاوران بر موقعیت حساس زمانی و جایگاه خانه دوم خود که در معرض آسیب است، واقف هستند، تقاضا دارد از هرگونه همکاری و ثبت‌نام با قانون‌گریزان و برنامه‌ریزان انحلال سازمان که از پیشرفت‌های سازمان و محکم شدن پایه‌های آن به وحشت افتاده‌اند، اجتناب نمایند. شورای مرکزی در کوتاه زمان در کمتر از سه ماه آینده انتخابات شورای مرکزی و هیأت بازرسان را با مشارکت کلیه اعضاء و سلایق گوناگون برگزار می‌نماید و حاکمیت و اراده اعضاء را کماکان بر سازمان مردمی و غیردولتی روان‌شناسی و مشاوره حاکم می‌نماید. توفیق همه شما عزیزان را از خداوند منان خواهانیم.

شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ج .ا.ا»

 

همچنین بخوانید:

آیین‌نامه برگزاری انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان غیرقانونی اعلام شد
نویسنده
ادمین
مطالب مرتبط
  • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *