اخبار 18 اردیبهشت 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

در اولین روز از جشنواره 50 سالگی آسایشگاه خیریه کهریزک صورت پذیرفت

کهریزک

هم‌ اندیشی طب سالمندی با رویکرد پژوهش و دانش افزایی کارکنان مؤسسه خیریه کهریزک

با همکاری آسایشگاه خیریه کهریزک تهران ؛ و مرکز علمی کاربردی کهریزک، نخستین هم اندیشی طب سالمندی با حضور کادر درمان و مدیران این مجموعه خیریه برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری 50 سالگی تأسیس آسایشگاه خیریه کهریزک؛ دکتر حسن احمدی رئیس هیأت مدیره مؤسسه و ریاست مرکز علمی کاربردی کهریزک اظهار داشت: روزی که زنده یاد دکتر حکیم زاده با تعداد معدودی بیمار ، سنگ بنای تأسیس کهریزک را پایه گذاری کرد و تا زمان درگذشت ایشان تنها 350 مددجو در کهریزک بستری بودند. حال آنکه با توسعه روز افزون و افزایش تقاضای جامعه، هم اکنون مؤسسه خیریه کهریزک پذیرای بیش از 3250 نفر توانخواه مددجو بصورت شبانه روزی و نگهداری در منزل است.

دکتر حسین نحوی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک نیز گسترش طب سالمندی را مانند طب اطفال در جامعه بسیار ضروری بر شمرد و تأکید کرد: با توجه به استاندارد‌های جهانی و افزایش روزافزون تقاضا برای نگهداری سالمندان در مراکز نگهداری و منازل، نیاز به نیروی متخصص در این  زمینه بیش از پیش احساس می‌شود که در حال حاضر آموزش نیروی ماهر و آموزش دیده می‌تواند اولین گام در ارتقاء سطح سلامت سالمندان در کل کشور باشد.

دکتر شیما رئیسی استاد دانشگاه و متخصص طب سالمندی هم سبک زندگی  وتغذیه سالم، فعالیت بدنی، پرهیز از دخانیات و الکل، چکاپ‌های روتین پزشکی و کنترل بیماری‌های زمینه‌ای را از شروط داشتن جامعه‌ای سالم توأم با سالخوردگان فراوان دانست که می‌تواند بعنوان ذخایر عظیم علم و تجربه در خدمت جامعه و نسل جوان باشند.

جشنواره 50 سالگی آسایشگاه خیریه کهریزک از 16 تا 22 اردیبهشت ماه سال جاری با انواع برنامه‌های فرهنگی و هنری، علمی و آموزشی در محل این مجموعه خیریه برگزار می‌شود.

نویسنده
ادمین
مطالب مرتبط
  • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *