اخبار 01 دی 1402 - 6 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
در مراسم نکوداشت آذرخش مکری مطرح شد:

آشتی بین روانشناسان و روانپزشکان/ نقش بی‌بدیل مکری در روان‌درمانی اعتیاد/ زحمات فراوان او در اشاعه دانش روانشناسی

مراسم نکوداشت آذرخش مکری همزمان با شب یلدا در پنجمین کنگره انجمن روان درمانی ایران برگزار شد. در این مراسم بزرگانی چون احمد محیط، حسن عشایری، شیوا دولت آبادی حضورداشتند.

روان‌درمانی اعتیاد

به گزارش بهروان نیوز، درابتدای مراسم حمید یعقوبی دبیر کنگره روان درمانی به به برجستگی‌های علمی و شخصیتی مکری پرداخت و به نقش بی بدیل مکری در زمینه درمان اعتیاد اشاره کرد.

در دومین سخنرانی، احمد محیط، سخنرانی خود را با تجلیل از خدمات حرفه‌ای مکری شروع کرد و به سه ویژگی دانشمند بودن، ابتکار و جامع‌نگری مکری در زندگی حرفه‌ای و شخصی‌اش اشاره کرد.

سپس حسن عشایری، مفصل درباره شخصیت علمی مکری صحبت کرد و نقطه قوت او را در رویکرد چندجانبه‌‌اش به علم روان‌شناسی و روان‌پزشکی دید. همچنین، عشایری از مکری در مقام الگویی علمی در بین جمعیت دانشجویی روان‌شناسی یاد کرد.

علاوه بر این دکتر همتی، نایب رئیس انجمن روان‌پزشکی نیز از خدمات شایسته مکری در حوزه روان‌پزشکی تقدیر کرد.

در پایان دکتر مکری به تاثیر محیط در تعیین مسیرهای زندگی اشاره کرد؛ اینکه چقدر تعامل انسان با محیطش در مسیری که او در آینده خواهد پیمود موثر است.

به اعتقاد او هر شوق و passion در روان قابل ایجاد و شکل‌گیری است. هر اختلالی با نبود انگیزه همراه است و امروز بیشتر از زمان دیگری احتیاج داریم تا انگیزه‌های‌ مختلف را برای خود رشد دهیم. مکری یکی از این انگیزه‌ها را در خودشناسی و تشویق‌ افراد به شناخت شیوه‌های‌ رفتارشان معرفی کرد. این روانپزشک همچنین به لزوم تزریق انگیزه برای‌رشد فردی و اجتماعی اشاره کرد و تاکید کرد که مغز انعکاسی از محیط اطرافش است.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
نویسنده
فاطمه فلاح
مطالب مرتبط
  • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
  • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *