اخبار 21 خرداد 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه
کپی شد!
3
رئیس سازمان نظام روانشناسی مطرح کرد؛

از انتخابات قانونی و بی‌طرفانه که اراده اعضا در حاکمیت سازمان را درپی داشته باشد، حمایت می‌کنیم/ ویدئو

دکتر حاتمی

رئیس سازمان نظام روانشناسی درخصوص برگزاری انتخابات گفت: تاکنون نه وزیر محترم علوم و نه شخص حقیقی یا حقوقی، درخواستی برای برگزاری انتخابات از سازمان ننموده‌اند.

به گزارش بهروان‌نیوز، دکتر محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در گفت‌وگو با این پایگاه خبری در ارتباط با انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان گفت: سازمان از دو سال گذشته بارها جهت برگزاری انتخابات از طریق رسانه‌ها اعلام عمومی کرده اما با کارشکنی عده‌ای مواجه شده است. خوب است تا هیاتی بی‌طرف علت تاخیر را مشخص کند و برای کسانی که کارشکنی و همکاری نکرده‌اند، قیم تعیین شود.

او با اشاره به اینکه انتخابات امری فراسازمانی است، بیان کرد: آیین‌نامه و دستورالعمل انتخابات را باید شورای مرکزی تدوین و هیات نظارت و اجرایی آن را برگزار نمایند. در این جا سازمان نقش پشتیبان را دارد. از طرفی هیات وزیران می‌تواند آیین‌نامه بنویسد اما در چارچوب قانون تشکیل سازمان مصوب مجلس شورای اسلامی، سازمان از هر فرآیند قانونی و بی‌طرفانه که اراده اعضا در حاکمیت سازمان را درپی داشته باشد، حمایت می‌نماید.

حاتمی همچنین افزود: اعلام گردش نخبگان توسط منصوب وزیر علوم حکایت از مهندسی انتخابات دارد که باید جلوی آن گرفته شود. در عین حال در جلسه‌ای که با حضور وزیر علوم، وزیر ارشاد، ریاست بنیاد شهید، معاون حقوقی ریاست جمهوری در دفتر هیات دولت داشتیم مصوب شد که اعضای شورای مرکزی من‌جمله نماینده وزیر محترم علوم در شورای مرکزی نمی‌توانند عضو هیات نظارت باشند زیرا تعارض منافع است، اما انتصاب نماینده وزیر علوم در شورای مرکزی به عضویت هیات نظارت جای سوال دارد که باید تصحیح شود. با آیین‌نامه هیات وزیران می‌توان انتخابات را برگزار کرد اما باید تصحیحاتی در آن صورت بگیرد تا شائبه دولتی‌سازی و مهندسی انتخابات از بین برود.

رئیس سازمان نظام روانشناسی با تاکید بر اینکه در آیین‌نامه برای سازمان نقشی دیده نشده است اظهار کرد: تاکنون نه وزیر محترم علوم و نه شخص حقیقی یا حقوقی، درخواستی برای برگزاری انتخابات از سازمان ننموده‌اند. سازمان به شدت از طرف اعضا تحت فشار است که چرا دولت در صنف مردمی دخالت می‌نماید که از وزیر محترم می‌خواهم با تعامل دو طرفه یعنی هم نظر اعضا و هم نظر حاکمیت تامین و انتخابات هرچه سریع‌تر برگزار شود.

نویسنده
فاطمه فلاح
مطالب مرتبط
 • دیدگاه‌هایی که حاوی ناسزا و افترا است، به هیچ عنوان پذیرفته نمی‌شوند
 • برای بهتر و روان‌تر خوانده شدن دیدگاه شما، بهتر است از متن به صورت فارسی استفاده کنید نه با حروف فینگلیش
 • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به دیدگاه دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. احمدرضا فتوّت میگه

  شما اگر واقعا بی طرف بودید، که نیستید، می بایست دیدگاه مخالف رو هم درج بفرمایید، بابد به نامه هیئت وزیران نیم نگاهی می داشتید.

  • فاطمه فلاح میگه

   سلام
   به زودی یک پرونده درباره این موضوع منتشر میکنیم که نظرات موافقان و مخالفان در آن خواهد بود.

 2. شهرام میگه

  مگر برای انتخابات سازمان نظام روان شناسی باید مرجعی حقوقی یا حقیقی درخواست داشته باشد؟!